Úvod » Články » Filtrační konvice – nejsnazší cesta k lahodné pitné vodě

Filtrační konvice – nejsnazší cesta k lahodné pitné vodě

Filtrační konvice – nejsnazší cesta k lahodné pitné vodě

Ve více než 70 % českých domácností se setkáváme s tvrdou či jinak nevyhovující pitnou vodou z vodovodního řádu. Ačkoliv je tato voda naprosto nezávadná z pohledu hygienických norem, chuťově vyhovující být nemusí a proto se mnoho Čechů raději uchyluje ke konzumaci vody balené.


Patříte-li i vy mezi ty, kteří by si raději dali násobně levnější a pohodlněji dostupnou vodu z kohoutku, máme pro vás řešení. Filtrační konvice s uhlíkovými filtry velice snadno a efektnivně promění standardní vodu z řádu na vodu perfektně čistou a chutnou, vhodnou jak k pití, tak k vaření.

Jak filtrační konvice fungují

Na první pohled jde o běžné nádoby na vodu, jejich tajemství se skrývá ve speciálním víku. To je vybaveno velmi účinným uhlíkovým filtrem, který se postará o odloučení všech nežádoucích příměsí, kazících chuťové vlastnosti kohoutkové vody.

Průtok filtrem je plynulý a rychlý, díky čemuž je používání filtračních konvic naprosto pohodlné. V nádobě poté zůstává zcela čistá voda, která si co do svěžesti a čirosti nezadá s žádnou z vod balených. Vaše studené nápoje, ale i káva, čaj a pokrmy v této vodě připravené budou chutnat mnohem lépe než dosud.

Stejná technologie se používá v domácích i průmyslových vodárnách. V principu jde o velice jednoduchý systém, použitelný kdekoliv – od domácí kuchyně až po chatu či chalupu. Filtrační konvice nevyžadují napájení a mají vynikající výdrž. S jediným uhlíkovým filtrem přefiltrujete 150 litrů pitné vody, což pokryje spotřebu čtyřčlenné rodiny asi na 3 týdny.

Poté vám vestavěné počítadlo životnosti nahlásí konec účinnosti filtru a následuje jeho výměna (velice snadná a rychlá procedura). Filtry jsou snadno dostupné, nabízíme je přímo jako příslušenství k našim konvicím, a to ve výhodném balení 4 kusů.

Filtrační konvice šetří peníze

Pomineme-li na první pohled zřejmou úsporu za nákup balené vody, filtrační konvice šetří vaši kapsu i nepřímo. Použitím čisté filtrované vody bez vysokého obsahu vápníku totiž snižujete riziko požkození kuchyňských i dalších spotřebičů.

Namátkou můžeme jmenovat kávovary, rychlovarné konvice, ale třeba i žehličky. Zkrátka všechny spotřebiče, kde dochází k ohřevu a průchodu vody skrze citlivé elektrické součásti, náchylné k usazování vodního kamene.


pixel

Joseph Joseph KORKMAZ LAVA Metal Luigi Bormioli Netherton Foundry Sanelli
pixel