Úvod » Stolování » Sklenice ROMANTICA Wine 380 ml 4 ks

Sklenice ROMANTICA Wine 380 ml 4 ks

Akční sleva: 50%

Původní cena: 649 Kč

Naše cena: 325 Kč

Dostupnost: skladem - 3 ks

Počet: ks
Kdy zboží dostanu?

DPD 31. 05.

Osobní odběr Ihned

Sklenice ROMANTICA Wine 380 ml 4 ks
SLEVA 50%

Luigi Bormioli
Luigi Bormioli

Parma, město v Itáliií v polovině cesty mezi Boloní a Milánem, je celosvětově známá především jako domov parmazánu a parmské šunky krájené na velmi tenké plátky. Stejně tak je to město plné univerzit a nádherné architektury. Málokdo již však ví, že Parma je jedním ze dvou hlavních center italského sklářského průmyslu.

Luigi Bormioli zde založil svou sklárnu v roce 1946, můžeme tedy říct, že ve srovnání s jinými italskými sklárnami se jedná o mladou společnost. Nicméně i tato relativně krátká doba stačila členům rodiny Bormioli, aby se ve výrobě nápojového skla dostali až na samý světový vrchol a stali se uznávanými odborníky v oblasti vinného skla.  Koneckonců, kde jinde by také měli rozumět konzumaci vína tak jako v Parmě, na všechny strany obklopené vinicemi a malými vinařstvími. A z tohoto spojení je to již jen malý krůček k vinnému sklu, které v sobě skloubí tradiční italský vztah k vínu a smysl pro každodenně přítomnou eleganci  v jakékoliv podobě.

Avšak pouhé zkušenosti a vrozené předpoklady pro vývoj a výrobu konkurenceschopného vinného skla nemohly stačit, a tak Luigi Bormioli začal záhy investovat do vlastního vývojového centra, díky kterému má továrna dnes mnoho celosvětově registrovaných patentů ať už na povrchové úpravy skleněných výrobků nebo na výrobu speciální skloviny podle vlastní receptury.

Níže naleznete přehled nejdůležitějších technických patentů, které Luigi Bormioli používá při výrobě  vinných sklenic pro zásadní zvýšení jejich užitných i estetických vlastností:

 

SON.hyx  je nově vyvinutý materiál, který Luigi Bormioli   používá pro výrobu produktů z nejvyšších řad. Jedná se o sklovinu, která má zcela bezkonkurenční mechanické, optické i akustické vlastnosti. Podrobné informace o SON.hyx a ostatních technických patentech vyvinutých Luigi Bormioli si přečtěte zde.

 

 

TITANIUM Reinforced je technologie nanášení extratenkého titanového povrchu, který způsobí podstatné zvýšení odolnosti sklenice proti mechanickému otěru a poškrábání.

 

DROP STOP coating je speciální povrchová úprava karaf a dekanterů pro bezproblémové odkapávání nalévaného vína.

 

Základní výhody sklenic Luigi Bormioli jsou tyto:

  • díky zakalenému proužku v největším průměru kalichu má sklenice výrazně vyšší odolnost proti rozbití při převržení
  • speciální sklovina SON.hyx  zajistí neuvěřitelnou torzní a ohybovou odolnost nohy proti ukroucení při leštění a zlomení při pádu
  • laserem zatavený okraj kalichu je mimořádně odolný proti poškození
  • díky speciální titanové úpravě povrchu vydrží sklenice více než 4.000 cyklů v myčce bez ztráty vynikajících optických vlastností.
 
Na základě těchto výhod je sklo Luigi Bormioli ve velké míře používáno v luxusních restauracích po celém světě, což ovšem tyto výrobky přímo předurčuje k dlouhodobému použití v domácnostech. Zde se můžeme přesvědčit, že ani každodenní používání nemusí být na sklenici po několika letech stále znát.
 

Stáhněte si kompletní PDF katalog Luigi Bormioli 2010 a podívejte se, jak Luigi Bormioli ve své laboratoři testuje mechanickou odolnost svých výrobků.

kvalitě výrobků sklárny Luigi Bormioli si také můžete podrobně přečíst zde.

pixel

Joseph Joseph KORKMAZ LAVA Metal Luigi Bormioli Netherton Foundry Sanelli
pixel