Úvod » Pečení » Skleněné pekáče » GRILL&DROP zapékací mísa oválná 4,1

GRILL&DROP zapékací mísa oválná 4,1

Akční sleva: 30%

Původní cena: 375 Kč

Naše cena: 263 Kč

Dostupnost: skladem - 3 ks

Počet: ks
Kdy zboží dostanu?

DPD 14. 07.

Osobní odběr Ihned

GRILL&DROP zapékací mísa oválná 4,1
SLEVA 30%
GRILL&DROP zapékací mísa oválná 4,1GRILL&DROP zapékací mísa oválná 4,1GRILL&DROP zapékací mísa oválná 4,1GRILL&DROP zapékací mísa oválná 4,1

Popis
Podrobnosti
Termisil

Kulatá zapékací mísa GRILL&DROP o objemu 4,1 l. Je v rozměru (v x š x h) 8,9 x 22,5 x 34 cm.

V roce 2001 si sklárna Termisil nechala patentovat revoluční způsob pečení potravin ve skleněných pekáčích nazvaný Grill&Drop, který je založený na speciálně upraveném dně i horní části pekáče. Zatímco dno je vroubkované jako například u grilovací pánve, na vnitřní části víka pekáče jsou malé výstupky v podobě a velikosti zrnek kávy.

Díky vroubkovanému dnu se pečená potravina nepřichytí a vzdušně se propéká i zespodu a zároveň díky malým výstupkům ve víku, na kterých kondenzuje pára, je zkrápěna kondenzátem a tím zůstává i během pečení śťavnatá a svěží. Tento způsob pečení je vhodný pro všechny druhy potravin, od zeleniny přes těstoviny až po různé druhy masa.

Vhodný do horkovzdušné trouby ano
Materiál sklo
Materiál držadel sklo
Výrobek je vhodný do mikrovlnné trouby ano
Výrobek je možné umývat v myčce ano
Vhodný pro uchovávání potravin v chladničce ano
Výrobek je určen pro styk s potravinami ano
Zelený bod ano
Recyklační symbol ano
Šířka 22,5 cm
Objem 4,1 l
Výška 8,9 cm
Délka 34 cm
Termisil

Sklárnu ve Wolominu založil v roce 1905 Szlama Kon, který v ní vyráběl různé druhy skla pro domácnost. V roce 1958 začala sklárna vyrábět laboratorní potřeby z borosilikátového skla, kterých bylo v té době v Polsku nedostatek. V následujícím období, s příchodem výroby automatických praček, začala sklárna s výrobou skel do dveří těchto praček a odtud byl již jen krok k výrobě lisovaných pekáčů z borosilikátového skla. Po vstupu na volný trh a krachu ruského trhu v roce 1998 tehdejší vedení sklárny chod výroby neudrželo a společnost zkrachovala. 

V roce 2000 koupili část zkrachovalé výroby Janusz Michna i Anna Malczewska-Michna a vložili veškerou svou energii a prostředky do vzkříšení značky Termisil a její návrat na trh borosilikátového kuchyňského nádobí. Tato snaha byla korunována úspěchem a tak se dnes opět ve velké části světa používají kvalitní skleněné výrobky se značkou Termisil.

Borosilikátové sklo má ve srovnání s běžně používaným sododraselným sklem podstatně lepší chemické i fyzikální vlastnosti, a proto je používané na výrobu skleněného nádobí na pečení a vaření. Jeho chemická netečnost a mechanická stabilita je tak velká, že ani při vyšších teplotách potřebných pro tepelnou úpravu potravin nijak nereaguje a a s jistotou ve výši 100% nevylučuje do připravovaných potravin žádné chemické látky. Na druhé straně jsou výrobní technologie na zpracovávání borosilikátového skla podstatně náročnější než výroba ze skla sododraselného. Nádobí z borosilikátového skla je jednoznačně nejekologičtějším používaným nádobím současnosti.

V roce 2001 si sklárna nechala patentovat revoluční způsob pečení potravin ve skleněných pekáčích nazvaný Grill&Drop, který je založený na speciálně upraveném dně i horní části pekáče. Zatímco dno je vroubkované jako například u grilovací pánve, na vnitřní části víka pekáče jsou malé výstupky v podobě a velikosti zrnek kávy. Díky vroubkovanému dnu se pečená potravina nepřichytí a vzdušně se propéká i zespodu a zároveň díky malým výstupkům ve víků, na kterých kondenzuje pára, je zkrápěna kondenzátem a tím zůstává i během pečení śťavnatá a svěží. Tento způsob pečení je vhodný pro všechny druhy potravin, od zeleniny přes těstoviny až po různé druhy masa. 

Níže uvádíme specifické vlastností a výhody výrobků pod značkou Termisil:

  • vysoká odolnost proti působení vysokých teplot  - borosilikátové sklo Termisil je zcela chemicky netečné i při nejvyšších teplotách používaných při pečení
  • vyšší odolnost mechanickému poškození
  • při dlouhodobém skladování potravin nedochází k žádné chemické reakci - výhodné pro uskladňování tepelně zpracovaných jídel, např. v ledničce
  • veškeré výrobky Termisil jsou 100 % recyklovatelné
pixel

Joseph Joseph KORKMAZ LAVA Metal Luigi Bormioli Netherton Foundry Sanelli
pixel
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.