Úvod » Pánve a woky » Pánev CARL VICTOR na palačinky 23 cm nerez

Pánev CARL VICTOR na palačinky 23 cm nerez

Akční sleva: 40%

Původní cena: 1 190 Kč

Naše cena: 714 Kč

Dostupnost: skladem - 1 ks

Počet: ks
Kdy zboží dostanu?

DPD 10. 10.

Osobní odběr Ihned

Pánev CARL VICTOR na palačinky 23 cm nerez
SLEVA 40%
Pánev CARL VICTOR na palačinky 23 cm nerezPánev CARL VICTOR na palačinky 23 cm nerezPánev CARL VICTOR na palačinky 23 cm nerezPánev CARL VICTOR na palačinky 23 cm nerezPánev CARL VICTOR na palačinky 23 cm nerez

Popis
Carl Victor

Palačinky? Bramborové placky? Pokud tyto pochoutky byly pro Vás donedávna zapovězeným ovocem, nyní se to změní. S litinovou pánví na palačinky od švédské firmy Carl Victor zvládne perfektní placky či palačinky i úplný začátečník.

Pánev z litiny totiž skýtá hned několik výhod jak pro začínající, tak pro zkušené kuchaře. V prvním případě je to její snadné použití, vyplývající z vlastností litiny. Ta, jakožto masivní materiál, perfektně a rovnoměrně vede teplo. Proto má celý povrch litinové pánve stejnou teplotu a nikde se Vám nic nepřipálí, ani nezůstane nedosmažené.

Za tím stojí také přirozená nepřilnavost litiny. Tato vlastnost je dána přímo litinovým základem pánve, nehrozí tedy postupné opotřebení. A protože litinovou pánev Carl Victor je takřka nemožné zničit (mechanickému poškození odolává nejlépe ze všech materiálů), bude Vám při přípravě perfektních palačinek a placek sloužit celý život.

Pro pohodlné používání je pánev na palačinky vybavena nerezovou rukojetí, která nikdy nepálí a vždy perfektně padne do ruky. V případě, že by Vám v kredenci překážela, ji lze jednoduše odšroubovat. Navíc si nemusíte lámat hlavu s vhodností pro Váš typ sporáku – litinové nádobí Carl Victor zvládne jakoukoliv plotnu od indukce až po plyn.

Stejně snadné jako používání je i čištění pánve – stačí otřít a opět je připravená k použití. Žádné škrábání, žádné vybírání záhybů. Dokonale kruhový tvar a komfortní průměr 23 cm jsou klíčem k úspěchu. Usmažit kopu jako papír tenkých palačinek nikdy nebylo snazší.

Litinové výrobky není doporučeno mýt v myčce - agresivní mycí programy mohou zanechat v litině zárodky koroze. Pánev je nejvhodnější po použití vyčistit kartáčkem a nechat mírně mastnou.

Jak na údržbu litiny se dočtete v našem článku - Jak pečovat o litinové nádobí?

Carl Victor

O Carl Victor a švédské solidnosti

Rodinná firma Carl Victor Design AB, sídlící ve švédském městečku Hjärnarp, čerpá z tradice výroby litinových výrobků, která vznikla ve Švédsku již před několika stoletími. Produkty Carl Victor jsou sestavovány ve Švédsku a každý výrobek podléhá přísné kontrole kvality tak, aby zákazník dostal vždy jen zcela bezchybné zboží nejvyšší jakosti. 

Sortiment je tvořen komplexní nabídkou litinových pánví, litinových pekáčů i litinových grilů, ale také grilovacích desek, stejně jako drobnými litinovými doplňky. 

O kouzlu a síle litinového nádobí

Litina je slitinou železa s uhlíkem. Vyniká vysokou odolností vůči tlaku i teplotě, kdy si zachovává naprosto minimální pružnost. Z toho plynou charakteristcké vlastnosti litinového nádobí: značná mechanická odolnolnost, a to jak proti poškození, tak proti opotřebení. 

Litina má rovněž výborné tepelné vlastnosti (akumulace a distribuce). Teplo tedy nejdříve pojme do sebe a následně jej dokonale rovnoměrně rozvádí po celém svém povrchu, a to ještě dlouho po odstavení tepelného zdroje. Litinové nádobí je však křehké, dávejte tedy pozor na pády či prudké nárazy.

Vlastností zcela neporovnatelnou s jakýmkoliv jiným kuchyňským materiálem je pórovitost litny. Právě v ní spočívá kouzlo "zrajícího" litinového nádobí. Litinový pekáč, pánev či grilovací deska užíváním vytvoří zcela nepřilnavý, mechanicky nepoškoditelný povrch. Dlouhodobým používáním litina zraje jako dobré víno uložené ve vinném sklepě, a díky této vlastnosti budete jídlo na litinovém nádobí připravovat stále raději. I proto má stará litinová pánev po babičce  tak kouzelné vlastnosti,  pro které jí moderní výrobky mohou konkurovat jen v omezené míře.

Další informace

Jak na údržbu littiny se dočtete v našem článkuJak pečovat o litinové nádobí?
Připravali jsme pr vás odpovědi na nečastější otázky - Zodpovídáme Vaše nejčastější otázky

 

 

pixel

Joseph Joseph KORKMAZ LAVA Metal Luigi Bormioli Netherton Foundry Sanelli
pixel