Úvod » Pánve a woky » Pánev CARL VICTOR grilovací hranatá 28 x 28 cm dřevo

Pánev CARL VICTOR grilovací hranatá 28 x 28 cm dřevo

Akční sleva: 50%

Původní cena: 1 490 Kč

Naše cena: 745 Kč

Dostupnost: skladem - 7 ks

Počet: ks
Kdy zboží dostanu?

DPD 23. 04.

Osobní odběr Ihned

Pánev CARL VICTOR grilovací hranatá 28 x 28 cm dřevo
SLEVA 50%
Pánev CARL VICTOR grilovací hranatá 28 x 28 cm dřevoPánev CARL VICTOR grilovací hranatá 28 x 28 cm dřevoPánev CARL VICTOR grilovací hranatá 28 x 28 cm dřevoPánev CARL VICTOR grilovací hranatá 28 x 28 cm dřevoPánev CARL VICTOR grilovací hranatá 28 x 28 cm dřevoPánev CARL VICTOR grilovací hranatá 28 x 28 cm dřevo

Popis
Carl Victor

Milujete-li maso, uzeninu či zeleninu připravovanou na způsob grilování, je pro Vás grilovací pánev nutností!

Grilovací pánev je vyrobena z litiny, která je pro grilování zcela ideálním materiálem. Dokonale vede teplo, čímž zajistí rovnoměrné a kvalitní prohřátí připravovaného pokrmu. Zároveň je však dost masivní na to, aby vyrovnávala kolísavou intenzitu plamene, proto se Váš pokrm na grilu ani nepřipálí, ani nezůstane syrový.

Pánev je možné použít s libovolným zdrojem tepla, pokrmy tak můžete připravovat jak na moderním sporáku, tak na otevřeném ohni. Nahradí tak prakticky i malý domácí gril. Vroubkovaný povrch pánve nejenže zanechá na připravovaném mase charakteristickou mřížku, ale zabrání také připalování pokrmu. Pánev se díky nim velmi snadno čistí.

Litina navíc patří k materiálům, které vydrží takříkajíc „na věčnost“. V podstatě ji nelze mechanicky poškodit, je nepřilnavá, chemicky i tepelně stálá – zkrátka Vám bude výtečně sloužit mnoho let.

Masivní litinový základ pánve Carl Victor je opatřen odnímatelnou rukojetí ze dřeva, která perfektně padne do ruky a za žádných okolností nepálí. V případě potřeby ji lze snadno odšroubovat, pánev se tak stává skladnější.

Litinové výrobky není doporučeno mýt v myčce - agresivní mycí programy mohou zanechat v litině zárodky koroze. Pánev je nejvhodnější po použití vyčistit kartáčkem a nechat mírně mastnou.

Jak na údržbu littiny se dočtete v našem článku - Jak pečovat o litinové nádobí?

Carl Victor

O Carl Victor a švédské solidnosti

Rodinná firma Carl Victor Design AB, sídlící ve švédském městečku Hjärnarp, čerpá z tradice výroby litinových výrobků, která vznikla ve Švédsku již před několika stoletími. Produkty Carl Victor jsou sestavovány ve Švédsku a každý výrobek podléhá přísné kontrole kvality tak, aby zákazník dostal vždy jen zcela bezchybné zboží nejvyšší jakosti. 

Sortiment je tvořen komplexní nabídkou litinových pánví, litinových pekáčů i litinových grilů, ale také grilovacích desek, stejně jako drobnými litinovými doplňky. 

O kouzlu a síle litinového nádobí

Litina je slitinou železa s uhlíkem. Vyniká vysokou odolností vůči tlaku i teplotě, kdy si zachovává naprosto minimální pružnost. Z toho plynou charakteristcké vlastnosti litinového nádobí: značná mechanická odolnolnost, a to jak proti poškození, tak proti opotřebení. 

Litina má rovněž výborné tepelné vlastnosti (akumulace a distribuce). Teplo tedy nejdříve pojme do sebe a následně jej dokonale rovnoměrně rozvádí po celém svém povrchu, a to ještě dlouho po odstavení tepelného zdroje. Litinové nádobí je však křehké, dávejte tedy pozor na pády či prudké nárazy.

Vlastností zcela neporovnatelnou s jakýmkoliv jiným kuchyňským materiálem je pórovitost litny. Právě v ní spočívá kouzlo "zrajícího" litinového nádobí. Litinový pekáč, pánev či grilovací deska užíváním vytvoří zcela nepřilnavý, mechanicky nepoškoditelný povrch. Dlouhodobým používáním litina zraje jako dobré víno uložené ve vinném sklepě, a díky této vlastnosti budete jídlo na litinovém nádobí připravovat stále raději. I proto má stará litinová pánev po babičce  tak kouzelné vlastnosti,  pro které jí moderní výrobky mohou konkurovat jen v omezené míře.

Další informace

Jak na údržbu littiny se dočtete v našem článkuJak pečovat o litinové nádobí?
Připravali jsme pr vás odpovědi na nečastější otázky - Zodpovídáme Vaše nejčastější otázky

 

 

pixel

Joseph Joseph KORKMAZ LAVA Metal Luigi Bormioli Netherton Foundry Sanelli
pixel