Úvod » Pánve a woky » Litinové pánve » Pánev CARL VICTOR kulatá 28 cm nerez se skleněnou poklicí

Pánev CARL VICTOR kulatá 28 cm nerez se skleněnou poklicí

Akční sleva: 17%

Původní cena: 2 290 Kč

Naše cena: 1 890 Kč

Dostupnost: skladem - 3 ks

Počet: ks
Kdy zboží dostanu?

GLS 19. 11.

Osobní odběr Ihned

Pánev CARL VICTOR kulatá 28 cm nerez se skleněnou poklicí
SLEVA 17%
Pánev CARL VICTOR kulatá 28 cm nerez se skleněnou poklicíPánev CARL VICTOR kulatá 28 cm nerez se skleněnou poklicíPánev CARL VICTOR kulatá 28 cm nerez se skleněnou poklicíPánev CARL VICTOR kulatá 28 cm nerez se skleněnou poklicíPánev CARL VICTOR kulatá 28 cm nerez se skleněnou poklicí

Popis
Podrobnosti
Carl Victor

Hledáte ideální pánev pro každého? Nezoufejte, takovýto kuchařský Svatý grál existuje a je jím litinová pánev CARL VICTOR. Proč experimentovat, když klasika slouží už po staletí a stále lépe?

Jakékoliv na pánvi připravované jídlo má své nezaměnitelné kouzlo a variabilita receptů je úžasná, chce to jen to správné náčiníDobrá pánev se perfektně držínepřipaluje se, výborně vede teplo a také vydrží déle, než po prvních pět připravených jídel.

Vysoká litinová pánev CARL VICTOR o průměru 28 cm toto splňuje do puntíku! Nerezová rukojeť zajišťuje pevný úchop a nemusíte se bát, že se po čase uvolní. Švédská rodinná firma CARL VICTOR provádí přísné testy na každém kousku svého sortimentu a litinová pánev je ze své podstaty při správném používání nezničitelná.

Litina jako taková patří k nejpevnějším materiálům. Je mechanicky odolná, velice masivní a má velmi unikátní vlastnost – přirozenou a léty používání se zlepšující nepřilnavost. Čím více se na litinové pánvi CARL VICTOR vaří, tím lepší její povrch je. Můžeme s klidem říci, že zrajeSpokojeni s ní tak budete mnoho (desítek) let.

A o tom, že pánev budete chtít používat často, není pochyb. Perfektně rozvádí teplo, a to zcela rovnoměrně, takže se nic nepřipaluje, ani nezůstává syrové. Vyrovnané vedení tepla a jeho akumulace je vlastností, které se již nebudete chtít vzdát. 

Litinové výrobky není doporučeno mýt v myčce - agresivní mycí programy mohou zanechat v litině zárodky koroze. Pánev je nejvhodnější po použití vyčistit kartáčkem a nechat mírně mastnou.

Jak na údržbu litiny se dočtete v našem článku - Jak pečovat o litinové nádobí?

Elektrický sporák ano
Sklokeramická deska ano
Plynový sporák ano
Indukce ano
Plynový sporák s rozptylovačem plamene ano
Materiál 99,1% železná litina
Průměr 28 cm
Carl Victor

O Carl Victor a švédské solidnosti

Rodinná firma Carl Victor Design AB, sídlící ve švédském městečku Hjärnarp, čerpá z tradice výroby litinových výrobků, která vznikla ve Švédsku již před několika stoletími. Produkty Carl Victor jsou sestavovány ve Švédsku a každý výrobek podléhá přísné kontrole kvality tak, aby zákazník dostal vždy jen zcela bezchybné zboží nejvyšší jakosti. 

Sortiment je tvořen komplexní nabídkou litinových pánví, litinových pekáčů i litinových grilů, ale také grilovacích desek, stejně jako drobnými litinovými doplňky. 

O kouzlu a síle litinového nádobí

Litina je slitinou železa s uhlíkem. Vyniká vysokou odolností vůči tlaku i teplotě, kdy si zachovává naprosto minimální pružnost. Z toho plynou charakteristcké vlastnosti litinového nádobí: značná mechanická odolnolnost, a to jak proti poškození, tak proti opotřebení. 

Litina má rovněž výborné tepelné vlastnosti (akumulace a distribuce). Teplo tedy nejdříve pojme do sebe a následně jej dokonale rovnoměrně rozvádí po celém svém povrchu, a to ještě dlouho po odstavení tepelného zdroje. Litinové nádobí je však křehké, dávejte tedy pozor na pády či prudké nárazy.

Vlastností zcela neporovnatelnou s jakýmkoliv jiným kuchyňským materiálem je pórovitost litny. Právě v ní spočívá kouzlo "zrajícího" litinového nádobí. Litinový pekáč, pánev či grilovací deska užíváním vytvoří zcela nepřilnavý, mechanicky nepoškoditelný povrch. Dlouhodobým používáním litina zraje jako dobré víno uložené ve vinném sklepě, a díky této vlastnosti budete jídlo na litinovém nádobí připravovat stále raději. I proto má stará litinová pánev po babičce  tak kouzelné vlastnosti,  pro které jí moderní výrobky mohou konkurovat jen v omezené míře.

Další informace

Jak na údržbu littiny se dočtete v našem článkuJak pečovat o litinové nádobí?
Připravali jsme pr vás odpovědi na nečastější otázky - Zodpovídáme Vaše nejčastější otázky

 

 

pixel

Casarredo Joseph Joseph KORKMAZ LAVA Metal Luigi Bormioli Netherton Foundry Sanelli
pixel
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.