Úvod » Hrnce a poklice » CARL VICTOR hrnec kulatý 4 l

CARL VICTOR hrnec kulatý 4 l

Akční sleva: 48%

Původní cena: 2 290 Kč

Naše cena: 1 191 Kč

Dostupnost: skladem - 2 ks

Počet: ks
Kdy zboží dostanu?

DPD 25. 01.

Osobní odběr Ihned

CARL VICTOR hrnec kulatý  4 l
SLEVA 48%
CARL VICTOR hrnec kulatý  4 lCARL VICTOR hrnec kulatý  4 lCARL VICTOR hrnec kulatý  4 lCARL VICTOR hrnec kulatý  4 lCARL VICTOR hrnec kulatý  4 lCARL VICTOR hrnec kulatý  4 lCARL VICTOR hrnec kulatý  4 lCARL VICTOR hrnec kulatý  4 lCARL VICTOR hrnec kulatý  4 l

Popis
Carl Victor

Věděli jste, že je možné péct téměř bez nároků na energii? Bez neustálého kontrolování, zda se někde něco nepálí? A stejně komfortně na jakémkoliv zdroji tepla? S kulatým litinovým pekáčem od rodinné švédské firmy Carl Victor to možné je.

Litina je tradičním, staletími prověřeným materiálem, který z kuchyně asi nikdy nezmizí. Minimálně ne v provedení od Carl Victor, protože tento litinový pekáč Vám vydrží po celý život. Litina je masivním a extrémně odolným materiálem. Takřka není v lidských silách litinový pekáč mechanicky poškodit. Při správném užívání vydrží mnoho desetiletí s naprosto nezměněnými vlastnostmi.

Litina vyniká svou přirozenou nepřilnavostí. Nic se v ní nepřipaluje, a to ani po letech používání. Samozřejmě na tom má podíl i vynikající tepelná vodivost, kdy každá část litinového pekáče Carl Victor má přesně stejnou a stabilní teplotu. A co víc – díky schopnosti akumulace tepla je litinový pekáč po ohřátí na potřebnou teplotu energeticky (a tak i ekonomicky) nejúspornějším nádobím vůbec.

Kulatý pekáč o objemu 4 litry se hodí například pro pečení drobnější drůbeže. A to kdekoliv – litinové nádobí Carl Victor totiž funguje na jakémkoliv zdroji tepla, od indukčního sporáku až po obyčejný otevřený oheň.

Pekáč je uzavřen stejně masivní litinovou poklicí, která se postará o dotvoření sálajícího obalu. Váš pokrm je tak dokonale rovnoměrně opékán ze všech stran – snadnější příprava pečeně snad neexistuje.

A stejně jako použití litinového pekáče Carl Victor je i jeho údržba naprosto triviální. Stačí jemně manuálně očistit a otřít, žádné drahé konzervační prostředky, žádné oškrabávání.

Litinové výrobky není doporučeno mýt v myčce - agresivní mycí programy mohou zanechat v litině zárodky koroze. Pekáč je nejvhodnější po použití vyčistit kartáčkem a nechat mírně mastný.

Jak na údržbu litiny se dočtete v našem článku - Jak pečovat o litinové nádobí?

Carl Victor

O Carl Victor a švédské solidnosti

Rodinná firma Carl Victor Design AB, sídlící ve švédském městečku Hjärnarp, čerpá z tradice výroby litinových výrobků, která vznikla ve Švédsku již před několika stoletími. Produkty Carl Victor jsou sestavovány ve Švédsku a každý výrobek podléhá přísné kontrole kvality tak, aby zákazník dostal vždy jen zcela bezchybné zboží nejvyšší jakosti. 

Sortiment je tvořen komplexní nabídkou litinových pánví, litinových pekáčů i litinových grilů, ale také grilovacích desek, stejně jako drobnými litinovými doplňky. 

O kouzlu a síle litinového nádobí

Litina je slitinou železa s uhlíkem. Vyniká vysokou odolností vůči tlaku i teplotě, kdy si zachovává naprosto minimální pružnost. Z toho plynou charakteristcké vlastnosti litinového nádobí: značná mechanická odolnolnost, a to jak proti poškození, tak proti opotřebení. 

Litina má rovněž výborné tepelné vlastnosti (akumulace a distribuce). Teplo tedy nejdříve pojme do sebe a následně jej dokonale rovnoměrně rozvádí po celém svém povrchu, a to ještě dlouho po odstavení tepelného zdroje. Litinové nádobí je však křehké, dávejte tedy pozor na pády či prudké nárazy.

Vlastností zcela neporovnatelnou s jakýmkoliv jiným kuchyňským materiálem je pórovitost litny. Právě v ní spočívá kouzlo "zrajícího" litinového nádobí. Litinový pekáč, pánev či grilovací deska užíváním vytvoří zcela nepřilnavý, mechanicky nepoškoditelný povrch. Dlouhodobým používáním litina zraje jako dobré víno uložené ve vinném sklepě, a díky této vlastnosti budete jídlo na litinovém nádobí připravovat stále raději. I proto má stará litinová pánev po babičce  tak kouzelné vlastnosti,  pro které jí moderní výrobky mohou konkurovat jen v omezené míře.

Další informace

Jak na údržbu littiny se dočtete v našem článkuJak pečovat o litinové nádobí?
Připravali jsme pr vás odpovědi na nečastější otázky - Zodpovídáme Vaše nejčastější otázky

 

 

pixel

Joseph Joseph KORKMAZ LAVA Metal Luigi Bormioli Netherton Foundry Sanelli
pixel
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.